Warto być aktywnym

10.11.2017

Wyłoniliśmy tegorocznych stypendystów Fundacji św. Mikołaja!

    W tym roku szkolnym padł kolejny rekord w kategorii liczby przyznanych stypendiów Fundacji św. Mikołaja. Członkowie Komisji musieli się porządnie nagłowić, kogo i w jakiej wysokości nagrodzić za działalność społeczną, naukową i osiągnięcie wysokich wyników w nauce w poprzednim roku szkolnym. Profity tej działalności będą oni albowiem odczuwać w obecnym roku szkolnym. Ostatecznie Komisja przyznała 12 stypendiów o zróżnicowanej wysokości. Pięć osób otrzy-mało stypendium w wysokości 1500 zł, są to: Janczura Maria, Koza Anna, Węglarz Alina, Potaśnik Szymon z kl. Ia oraz Zachwieja Filip z kl. IIa. Kolejnych pięciu otrzymało stypendia w wysokości 2000 zł, są to: Gołdyn Iwona z kl. Ib, Jurkowska Julia, Salamon Dominika, Salamon Filip z kl. Ia oraz Tworek Barbara z kl. IIa. Najwyższą kwotę - 2500 zł uzyskały dwie uczennice, Niewiadoma Julia i Ptak Sylwia z kl. Ia.
    Wszystkim serdecznie gratuluję!!!
   Nowi stypendyści już zdążyli wykazać się aktywnością w naszym Liceum. Wspólnie ze swoją opiekunką, Panią E. Wójcik posprzątali Mogiłę Zasłużonych na cmentarzu w Szczawnicy, wzięli udział w Warsztatach Malarstwa na Szkle oraz w VIII Szczawnickim Biegu Niepodległości.
    Przed nimi kolejne wyzwania. O naszych akcjach czytajcie na stronie Liceum pod ikonką: woLOntariusze św. Mikołaja.

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.

"Malowane" stypendia.

"Wymaluj sobie stypendium" i spotkanie z Edytą Jungowską

 

26.11.2017

 „Rozwijajcie swoje pasje!”

… przekonywała naszych uczniów Edyta Jungowska, znana aktorka, ambasadorka Fundacji św. Mikołaja. Tylko wtedy będziecie mieć szansę spotkać na swojej drodze ludzi, który uwierzą w was, w wasz talent i pomogą w realizacji marzeń. Pani Edyta właśnie takim osobom zawdzięcza to, kim dzisiaj jest, a spotykając się z młodzieżą dzieli się swoim doświadczeniem, zwracając uwagę na fakt, jak trudno w tym wieku, w jakim są nasi licealiści, znaleźć własną drogę i dokonać właściwego wyboru. 

     Pani Edyta Jungowska przyjechała do nas dzięki staraniom Pani Karoliny Kazuły z Fundacji Św. Mikołaja. Fundacja na dobre zagościła już w murach naszej szkoły za sprawą aktywnego udziału na rzecz Programu: Stypendia Świętego Mikołaja. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że św. Mikołaj, to taki nasz drugi, cichy patron, który porusza serca młodzieży i ludzi dobrej woli, by rosły środki na naszym koncie… (myślę, że Żeromski mu w tym skutecznie pomaga, dzierżąc bez obaw niezaprzeczalne miano pierwszego, a zarazem jedynego patrona tej szkoły)…


    W trakcie spotkania Pani Edyty z młodzieżą, równocześnie obywały się warsztaty malowania na szkle, w ramach realizowanej w szkole akcji: „Wymaluj sobie stypendium”. W warsztatach uczestniczyli stypendyści Fundacji oraz wszyscy chętni uczniowie, którzy chcieli poznać tajniki tej sztuki. Nad warsztatami czuwały znane nie tylko w naszym regionie artystki – malarki: Pani Anna Madeja oraz Pani Joanna Dziubińska. To dla nas wielki zaszczyt, że zgodziły się poświęcić swój czas oraz uszczknąć rąbka tajemnicy, jak opanować trudną sztukę malowania na szkle. Nie jest to pierwsza wizyta artystek w naszej szkole, za co im z całego serca dziękujemy!


    W trakcie warsztatów powstało ponad dwadzieścia pięknych obrazków o tematyce świątecznej. Dochód z ich sprzedaży zasili konto stypendialne naszej szkoły. Dwie prace podarowaliśmy goszczonym przez nas Paniom, z czego były niezmierne zadowolone.
    Mam nadzieję, że wizyta Pani Jungowskiej wpisała się w swego rodzaju rytuał spotkań z ambasadorami Fundacji i w przyszłości będziemy mieli jeszcze możliwość gościć u nas inne, znane osobistości ze świata kultury i mediów.

Elżbieta Wójcik

Koordynator Stypendialny Fundacji Św. Mikołaja

Fotorelacja.

Kolędnicy Św. Mikołaja

 

28.12.2017

 Z Wesołą Nowiną i życzeniami…

     udali się nasi stypendyści Fundacji św. Mikołaja do szkół oraz zaprzyjaźnionych instytucji i urzędów. Z kolędą i świąteczno - noworocznymi życzeniami odwiedziliśmy wszystkie okoliczne szkoły, a także Urząd Miasta w Szczawnicy, Urząd Gminy w Krościenku, Bank PKO BP i osoby prywatne. Wraz z Panem Dyrektorem odwiedziliśmy również nasze władze, czyli Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Kuratorium Oświaty oraz Poradnię Pedagogiczno - Psychologiczną. 

    Przy okazji kolędowania stypendyści wręczali świąteczne obrazki malowane na szkle, które powstały podczas warsztatów w ramach akcji „Wymaluj sobie stypendium”. Pięknym dodatkiem do życzeń była nagrana przez naszych uczniów płyta ze świątecznym teledyskiem 2017. Za kolędowanie otrzymaliśmy mnóstwo życzliwych słów podzięki, pochwał, ale też słodycze, kalendarze i pieniążki do naszych stypendialnych skarbonek, które przekażemy na fundusz stypendialny. 
Serdecznie dziękuję Ani, Dominice, obu Julkom oraz Sylwii za piękne kolędowanie.

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.

Nasi woLOntariusze nie spuszczają z tonu 

6.01.2018

 Pracowicie przy kasie...

    spędzili uczniowie naszego Liceum dwa ostatnie, przedświąteczne dni, podczas, gdy wszyscy inni mieli już wolne od szkoły. Kto robił zakupy w Lewiatanie, mógł skorzystać z darmowej usługi pakowania zakupów, którą świadczyli właśnie nasi uczniowie w składzie: Szymon, Renia, Maria, Sebastian, Filip & Filip, Sylwia i Iwona. 

 

    Pomocnicy św. Mikołaja zbierali wolne datki na fundusz stypendialny. Udało im się „zarobić” 1252,56 zł oraz 5 euro:) Pieniążki zostaną  wpłacone na nasze konto stypendialne.

W imieniu pozostałych stypendystów oraz własnym serdecznie Wam dziękuję za poświęcony czas.

Elżbieta Wójcik, Koordynator Stypendialny w LO