12.11.2017

 Uczestniczyliśmy w miejskich obchodach Święta Niepodległości

    W sobotę, 11. listopada, Szczawnica obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości. Nasza szkoła również pamiętała o tym ważnym dla nas - Polaków dniu.

    Rano delegacja z Liceum, wspólnie z Panią Dyrektor Elżbietą Wójcik, uczestniczyła w obchodach odbywających się w Szczawnicy przy Pomniku Pamięci Narodowej, znajdującym się na starym placu kościelnym koło Urzędu Miasta. Uroczystość była prowadzona przez Sekretarza Urzędu Miasta, Pana Tomasza Ciesielkę a wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, szkół, organizacji i mieszkańcy miasta.
    Po odśpiewaniu hymnu wysłuchaliśmy przemówienia Przewodniczącego Rady Miejskiej - Pana Kazimierza Zachwiei, który zaznaczył w nim, jak ważna jest pamięć o wydarzeniach z 11. listopada 1918 roku. Właśnie wtedy Polska odzyskała niepodległości. Następnie wspólnie z innymi delegacjami złożyliśmy wiązankę pod pomnikiem.
    Na zakończenie odśpiewaliśmy „Rotę” oraz wysłuchaliśmy Apelu Poległych, prowadzonego przez członków Związku Podhalan.

    Następnie udaliśmy się do kościoła parafialnego, gdzie wysłuchaliśmy mini koncertu scholi parafialnej oraz uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji Ojczyzny.

    Ostatnim punktem obchodów 11. Listopada był Bieg Niepodległości, w którym wzięliśmy licznie udział, ale o tym przeczytacie w następnej relacji.

Weronika Błażusiak

Fotorelacja.