21.11.2021

SREBRO I BRĄZ NA ZAWODACH POWIATOWYCH W SZACHACH

W dniu 19.11.2021 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem odbyła się Licealiada w Szachach na szczeblu powiatowym. Zawody zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ. Sędzią głównym zawodów był Jan Zapała. W konkurencji brało udział sześć szkół: LO Krościenko n/D, ZSZiP Krościenko n/D, ZSO1 Nowy Targ, ZSCKR Nowy Targ, ZS Rabka Zdrój, ILO Rabka Zdrój. Zawody były rozgrywane wśród 42 zawodników, naszą Szkołę reprezentowało dziewięciu uczniów. Rywalizowali oni w 7 rundowym systemie szwajcarskim, w kategorii dziewcząt, chłopców oraz w drużynach.

Indywidualnie najlepiej z dziewcząt zaprezentowała się Agnieszka Potaśnik zajmując drugie miejsce i tym samym zdobywając srebrny medal, zaraz za podium na czwartym miejscu uplasowała się Zuzanna Stopiak, na piątym miejscu Alicja Ziemianek oraz na ósmym miejscu Małgorzata Polaczyk.

Z chłopców najlepiej zaprezentował się Piotr Wolski zajmując czwarte miejsce, na dziesiątym miejscu znalazł się Mastalski Miłosz, na miejscu piętnastym Robert Blańda, na miejscu szesnastym Konopka Mateusz oraz na miejscu dziewiętnastym Michał Dusik.

Drużyna reprezentująca szkołę wywalczyła wysokie trzecie miejsce i otrzymała pamiątkowy puchar oraz medale.