19.11.2021

Za Polskę, za wolność…

 11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości, to dzień, w którym szczególnie nasza pamięć zwraca się ku wszystkim tym, którzy przyczynili się do faktu, iż Polska znów stała się widoczna na mapie Europy, ale również ku tym, którzy o nią walczyli później w nadziei, że już nigdy z tej mapy nie zniknie.

Podczas uroczystości zorganizowanych przez Urząd Gminy oraz GCK w Krościenku n.D. mieliśmy okazję przekonać się, jak wielu walczących o Polskę pochodziło z naszych okolic. Perfekcyjnie przygotowany Apel Poległych wzruszył wszystkich obecnych przy pomniku na Starym Cmentarzu. Znane nam, tutejsze nazwiska przewijały się za każdym razem, gdy wspominane były liczne miejsca walki oraz kaźni Polaków w kraju i zagranicą. Symboliczny okrzyk „Chwała Bohaterom!” oraz dźwięk werbli nadawały tej chwili niezwykłej doniosłości i przywoływały refleksje na temat bohaterskich czynów tutejszych mieszkańców.

Wspólnie z członkami Samorządu Szkolnego, wraz z Pocztem Sztandarowym Szkoły, uczestniczyliśmy w tych uroczystościach, które rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, następnie przemaszerowaliśmy na Stary Cmentarz, składając po drodze wieńce pod pomnikami pamięci. Zwieńczeniem uroczystości był Apel Poległych. Chwała Bohaterom!

Fotorelacja