Matura 2018

4.05.2018

 Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości

    Piątkowy poranek, 4 maja, nie dla wszystkich był kolejnym dniem przedłużonego weekendu. A jeszcze nie tak dawno bawiliśmy się na studniówce… 

    Punktualnie o 9 rano rozpoczął się pierwszy dzień zmagań z egzaminem dojrzałości. W naszej szkole do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpiło 47 absolwentów. Pomimo napięcia, panowała miła i spokojna atmosfera, a w powietrzu unosiła się wiedza, zdobyta podczas trzyletniej nauki w szkole, ugruntowana i powtórzona w przeciągu ostatnich tygodni. Sprzyjała nam nie tylko pogoda ducha, ale również aura na zewnątrz. Słońce oświetlało umysły zaskoczone co nieco, że znowu jest „Lalka” na maturze… czy ktoś się spodziewał?
   Temat wypracowania zdawał się nie być trudny, zobaczymy, jak sobie poradzili z udowadnianiem tezy, czy tęsknota może być siłą niszczącą, czy budującą ludzkie życie, chyba że ktoś wolał interpretację wiersza Ernesta Brylla.
   Do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpiło 19 osób, w tym 3 absolwentów zeszłorocznych, którzy postanowili podnieść wynik. Tu poziom egzaminu już był o wiele trudniejszy. Tutaj do głosu doszła jeszcze filozofia i jej związki z literaturą. Dla chętnych była też analiza porównawcza wierszy Norwida i Czechowicza.
    W poniedziałek matematyka, a we wtorek język angielski. Będziemy trzymać kciuki!!!

Fotorelacja.