6.03.2018

Sylwia Ptak zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej

6. marca br. na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach tych wzięło udział dziewięcioro uczniów klas I-VI szkół podstawowych, dwanaścioro uczniów klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjum oraz czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzców eliminacji na szczeblu szkolnym. Komisję egzaminacyjną powołał Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu, a przewodniczył jej mł. bryg. Bartosz Worwa. W wyniku rozgrywek finałowych w ponadgimnazjalnej grupie wiekowej wyłoniono laureatów:

Grupa III

1. Sylwia Ptak – LO w Krościenku n. D.
2. Marta Niezgoda – ZSZiP w Krościenku n. D.
3. Jakub Kordeczka – LO w Krościenku n. D.

W III grupie wiekowej do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2018 r. w Nowym Targu zakwalifikowała się nasza uczennica – Sylwia Ptak.

Organizatorami eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krościenku n. D. oraz Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem. Nagrody ufundowali również Pieniński Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Krościenko n. D.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko