4.11.2016

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego - instrukcja obsługi... Internetu

Wczoraj, 4. listopada odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Nasza szkoła znalazła się w gronie kilku szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu Cyfrowo Bezpieczni (więcej informacji na stronie organizatorów: cyfrowobezpieczni.pl).  Cyklem spotkań przeprowadzonych przez edukatora, panią Monikę Nycz, objęci zostali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Uczniowie wszystkich klas mogli dowiedzieć się w czasie ciekawych prelekcji, wzbogaconych filmami i ćwiczeniami, jakie zagrożenia niesie ze sobą Internet.

Na spotkaniu z nauczycielami pani edukator zachęcała do poruszania spraw bezpieczeństwa w sieci na lekcjach wychowawczych oraz w czasie spotkań z rodzicami. Tematyka ta powinna być stale obecna we współczesnej szkole, gdyż młodzież spędza codziennie wiele godzin w wirtualnym świecie. Dobrym pomysłem jest także zachęcanie uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Jesteśmy Cyfrowo Bezpieczni.