6.11.2016

Miłośnicy czytania wśród książek

Trzy szkoły i jeden cel. Czterdziestoosobowa grupka bibliofilów z dwóch krościeńskich gimnazjów i naszego Liceum wyruszyła w sobotę (29 października), a więc w dzień wolny od nauki, do Krakowa, aby uczestniczyć w największym święcie książki w  Polsce, czyli w już 20. Międzynarodowych Targach Książki.

Liczby mówią same za siebie: rekordowa ilość wystawców (700 wystawców z 25 krajów, 759 autorów z Polski i zagranicy)  oraz uczestników (w ciągu czterech dni targi odwiedziło aż 68 tys. osób). Tegoroczne hasło tej czytelniczej imprezy zostało zaczerpnięte z wypowiedzi izraelskiego pisarza, Elgara Kereta, który stwierdził: "Żeby czytać, trzeba być otwartym". Nasi uczniowie mieli okazję spotkać znanych pisarzy i ludzi kultury oraz kupić nowości wydawnicze po promocyjnych cenach.