23.04.2015

Żegnaj szkoło na wesoło!

Dobrą tradycją naszej szkoły stały się coroczne pożegnania, organizowane przez klasy trzecie. Od lat towarzyszy tej okazji parada przebierańców, którzy zachwycają  swoją pomysłowością i "odlotowymi"  strojami nie tylko społeczność naszego liceum, ale także mieszkańców Krościenka. Kolorowe pochody ulicami miasteczka kończą się zazwyczaj wspólnym zdjęciem pod studnią na Rynku.

Każda z odchodzących klas przygotowuje także krótki program artystyczny. W tym roku nie było inaczej. Słowa uznania należą się klasie 3b, która wykazała się dużymi zdolnościami organizacyjnymi. Gra sceniczna występujących uczniów nie odbiegała poziomem od umiejętności profesjonalnych aktorów. W przygotowanym programie mieliśmy okazję zobaczyć sparodiowane wersje popularnych programów telewizyjnych: "Familiady" (do której zaproszono nauczycieli) oraz "Rolnik szuka żony" i "Chłopaki do wzięcia". Duże barwa za inwencję (scenografia) oraz, brawurowe nieraz, wykonanie.

Za mniej oryginalny i udany można uznać występ uczniów klasy 3a. Podając się za klasę wiecznie niezorganizowaną, ograniczyli swój występ do projekcji nakręconego przez siebie filmu, ciekawego skądinąd, ale dostępnego głównie w wersji dźwiękowej, gdyż jasność, panująca na sali gimnastycznej, czyniła film niewidocznym.