6.04.2017

Świątecznie, kolorowo, jajecznie...

Przedświąteczne lekcje języka niemieckiego zdominowane były atmosferą Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas drugich przygotowywali kartki i życzenia w języku niemieckim. Jak zwykle nie zawiodła wyobraźnia, a przy okazji było mnóstwo śmiechu i zabawy. Niemieckie zwyczaje wielkanocne znacznie różnią się od polskich, o czym przekonywały nas uczennice klasy Ib w trakcie prezentacji poświęconej właśnie niemieckiej Wielkanocy. Kto chciałby dowiedzieć się, co to jest Zielony Czwartek i z czym to się je (dosłownie), zapraszam na strony niemieckiego Google. Przy okazji możecie dowiedzieć się, z czego robi się wielkanocne bukiety, dlaczego w Wielką Sobotę przed kościołami płoną ogniska i kto bierze udział w Konnej Procesji Świętego Jerzego? W galerii znajdziecie zdjęcia przedstawiające uczniów klasy IIa w trakcie przygotowywania wielkanocnych kartek. A ja życzę wszystkim: Frohe Ostern!

Elżbieta Wójcik, nauczycielka języka niemieckiego