4.04.2017

Sędzia Sądu Okręgowego w  Nowym Sączu, Pan Jacek Gacek, uhonorowany tytułem "Przyjaciel Szkoły"


    Święto Patrona naszego Liceum to doskonała okazja do uhonorowania tytułem „Przyjaciel Szkoły”. Nadanie poprzedzone zostało krótkim wspomnieniem wygłoszonymy przez Pana Ludwika Hebdę, który miał przyjemność uczyć naszego „Przyjaciela”:
„Klasa naszego Gościa, to dawny mat-fiz, gdzie wszyscy uczniowie na lekcjach matematyki poznawali metody rozwiązywania równań różniczkowych, a biologii i chemii uczyli się poziomie egzaminu na medycynę i historii na prawo…
Po latach, w pamięci nauczycieli zostają wyróżniający się uczniowie – takie są reguły jej funkcjonowania. Nasz Gość, jak większość jego klasy, był uczniem, jakiego chciałby uczyć każdy nauczyciel. Autentyczna ciekawość świata, szacunek do wiedzy, pasje literackie, wielka życzliwość, otwarty umysł, przy jednoczesnym mierzeniu się doświadczeniami losowymi, to cechy naszego Gościa, które mnie fascynowały, gdy był uczniem naszego Liceum. Najszczerszy podziw budziły wystąpienia publiczne przy okazji różnych uroczystości szkolnych. Osoba tego ucznia gwarantowała, że było to wydarzenie z klasą. Przemówienie na uroczystości wręczenia świadectw maturalnych wraz z obietnicą bycia solą ziemi było w mojej ocenie, jednym z najlepszych, spośród tych, które zostały wygłoszone podczas wszystkich lat, mojej pracy w Liceum”.
    W roku szkolnym 2016/2017 tytułem „Przyjaciela Szkoły”, za: dbanie o dobre imię swojego Liceum, wsparcie – poprzez realizację Projektu „Prawo w Praktyce”, potwierdzanie swoim życiem, pracą, że „Matura (szczególnie w Naszym Liceum) to nie Bzdura”, za konsultacje prawnicze, za okazaną sympatię i ciepło, uhonorowano naszego absolwenta - Pana Jacka Gacka, Sędziego Sądu Okręgowego w  Nowym Sączu. Uroczystego wręczenia pamiątkowego medalu wraz z certyfikatem dokonała reprezentacja Liceum w składzie: Katarzyna Zaziąbło z ramienia Rady Rodziców, Joanna Kulasik z Samorządu Uczniowskiego oraz Robert Dębski jako przedstawiciel Rady Pedagogicznej.
    Nowy „Przyjaciel Szkoły”, nie kryjąc wzruszenia, podziękował za wyróżnienie, z sentymentem wspominając czasy licealne oraz jeszcze raz, jako Sędzia przedstawił główne założenia projektu „Prawo w Praktyce”.
    Jeszcze raz dziękujemy Panu Jackowi Gackowi i serdecznie gratulujemy, z nadzieją na dalszą owocną współpracę.

Fotorelacja.

23.10.2017

    W roku szkolnym 2017/2018 na uroczystym apelu poświęconym Partonowi naszej szkoły Pan Dyrektor, Robert Dębski wręczył medal Przyjaciela Szkoły, którym Rada Pedagogiczna uhonorowała Pana Stanisława Głuca. Laudację wygłosiła przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Katarzyna Zaziąbło.

31.10.2018

Podczas Święta Naszej Szkoły w roku szkolnym 2018/2019 już po raz trzeci (według nowej formuły) Pan Dyrektor Robert Dębski wręczył medal Przyjaciela Szkoły, którym Rada Pedagogiczna uhonorowała dwie osoby: Pana Piotra Lelito i Łukasza Różyckiego „Kudłatego”. Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Anna Dudek wygłosiła laudację w której w kilku czułych słowach wyjaśniła jak bardzo uhonorowane osoby zasłużyli się dla naszego „Żeromskiego”.
Na Piotra i Łukasza zawsze jeśli chodzi o jakiekolwiek wydarzenia muzyczne można było liczyć – nagrywanie kolędy w studio „Sovart”, przygotowania do koncertów, przeglądów, uroczystości itp., organizacja „Koncertu Serc”, wsparcie naszych uczniów na warsztatach i wiele, wiele innych.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i liczymy na więcej (w imieniu zadowolonych z współpracy uczniów).

Robert Dębski

Fotorelacja

17.10.2019

Medal Przyjaciela Szkoły, w tym roku szkolnym 2019/2020 Rada Pedagogiczna jednogłośnie przyznała Panu Dariuszowi Popieli. Pan Dariusz jest kajakarzem górskim z wieloma sukcesami na arenie narodowej a także międzynarodowej. Pasją Pana Dariusza jest historia, stąd jego zaangażowanie w liczne projekty. Projekt „Ludzie, nie liczby” był realizowany w naszym Liceum. Laudację na temat Pana Dariusza wygłosiła Pani Wicedyrektor, Elżbieta Wójcik. Cieszymy się bardzo, że w gronie Przyjaciół Szkoły mamy takie zacne osoby.

Fotorelacja