20.05.2016

Po raz kolejny oddali swoją krew

19. maja odbyła się kolejna zaplanowana akcja oddawania krwi przez uczniów naszej szkoły. Niestety po zakończeniu nauki przez uczniów klas trzecich pozostało niewielkie grono pełnoletnich, chętnych do akcji drugoklasistów. Tym razem w drzwiach Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu stanęli: Beata Blachecka, Gabriela Klimek i Filip Sarata.

Tradycyjnie zaczęło się od wypełnienia ankiet, pobrania próbek krwi a skończyło się badaniem lekarskim, które decydowało o tym czy tego dnia będzie można oddać krew. Na szczęście wszystkie osoby mogły oddać krew i w ten sposób zasililiśmy jej rezerwy o 1,35 l.
    Miłym akcentem było spotkanie naszej absolwentki Katarzyny Jarzębak, która przyjechała w tym samym celu. W trakcie rozmowy okazało się, że wyjazdy na oddawanie krwi nie skończyły się wraz z ukończeniem szkoły, ale kontynuuje je do dziś będąc już kilka lat po maturze.
    Mimo iż Katarzyna nie przyjechała tego dnia razem z nami, śmiało możemy doliczyć te 450 ml krwi, co w ostatecznym rozrachunku daje 1,8 litra drogocennej krwi. Serdecznie dziękujemy także w imieniu potencjalnych osób, do których trafi cząstka Was samych.

Urszula Waksmundzka