18.11.2025

Wycieczka do Oświęcimia

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Oświęcimia, podczas której zwiedzili teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz–Birkenau. Wizyta miała na celu pogłębienie wiedzy historycznej oraz refleksję nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej. Podczas zwiedzania przewodnik przedstawił uczniom najważniejsze fakty dotyczące funkcjonowania obozu, losów więźniów oraz realiów życia w czasie wojny. Młodzież z uwagą słuchała opowieści i oglądała zachowane obiekty, baraki oraz miejsca pamięci. Pogoda nie oszczędzała nikogo, lekcja historii dogłębnie odczuwana.

Fotorelacja