18.11.2025

Akademia upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości

12 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości. Prowadzący uroczystość, Wiktoria Kozłecki i Karol Kalata, przypomnieli, jak wiele wysiłku kosztowało naszych przodków odzyskanie wolności. Narratorzy, Emilia Borzęcka i Eryk Ciesielka, zaprezentowali zebranym krótką lekcję historii od czasu rozbiorów do 1918 roku. Spotkanie miało formę montażu słowno- muzycznego. Refleksyjne pieśni patriotyczne wykonali utalentowani soliści: Aleksandra Kalisz, Karolina Waksmundzka, Sara Kaczorowska, Anna Darlewska i Natalia Kudas. W roli recytatora wystąpiła Patrycja Mszanik. Dziękujemy.

R.Z.

Fotorelacja