25.03.2024

Wiosna na Magurkach

Uczniowie klasy 1a i 2a (profil PTTK) wraz z opiekunami p. Martą Rychtarczyk i p. Barbarą Morawczyńską w ramach zajęć wychowania fizycznego przywitali wiosnę na Magurkach. W czasie wycieczki widoczne były nie tylko pierwsze oznaki wiosny (pąki na drzewach, młode lepiężniki i wilczomlecze), ale udało się również pożegnać zimę i porzucać w kolegów śnieżkami. Były też śnieżne wywrotki. Nasza wycieczka miała również wątek historyczny, gdyż nieopodal polany Pańska Przehybka, mogliśmy zobaczyć Uroczysko Pamięci w Jaszczem, gdzie znajduje się zrekonstruowany wrak amerykańskiego bombowca o imieniu własnym "California Rocket" - B-24 J Liberator.

Dzięki determinacji i wytrwałości uczniowie wyszli w tym roku szkolnym na ostatnią wieżę z cyklu: "Zdobądź 4 wieże". Inicjatorem akcji jest gmina Ochotnica Dolna. Wieże, które zdobyliśmy w ramach akcji to Lubań, Suchy Groń (Koziarz), Gorc i oczywiście Magurki.

Serdeczne podziękowanie dla Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska - za sponsorowanie naszych wypraw profilu turystycznego PTTK.

M. R.

Fotorelacja