Brąz na zawodach powiatowych w szachach

W dniu 15.11.2023 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem odbyła się Licealiada w Szachach na szczeblu powiatowym. Zawody zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ. Sędzią głównym zawodów był Jan Zapała. W konkurencji brało udział sześć szkół: LO Krościenko n/D, ZSZiP Krościenko n/D, ZSO1 Nowy Targ, ZS Rabka Zdrój, ILO Rabka Zdrój. Zawody były rozgrywane wśród 46 zawodników, naszą Szkołę reprezentowało jedenastu  uczniów. Rywalizowali oni w 7 rundowym systemie szwajcarskim, w kategorii dziewcząt, chłopców oraz w drużynach.

Indywidualnie najlepiej z dziewcząt zaprezentowała się Natalia Pearce zajmując trzecie miejsce i tym samym zdobywając brązowy medal!

Szkołę reprezentowali:

Natalia Pearce, Topolska Lidia, Błażusiak Honorata, Potaśnik Julia, Starosta Julia, Pierzga Natalia, Konopka Mateusz, Kalata Karol, Dibrova Dmitro, Wolski Patryk oraz Porębski Szymon

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

B.M.