Siedmiu wspaniałych - kolejna udana akcja honorowego oddawania krwi

W czwartek 30. listopada grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Urszuli Waksmundzkiej udała się do Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu. Początkowe obawy szybko ustępowały miejsca uśmiechom i satysfakcji z tego, że każdy mógł wnieść swój wkład w ratowanie życia. Atmosfera była pełna pozytywnej energii, a pracownicy punktu krwiodawstwa dbali o komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny każdego uczestnika akcji. Po dopełnieniu wszystkich procedur (wypełnieniu ankiety, analizie pobranych próbek krwi i badaniu ogólnym połączonym z wywiadem lekarskim) cała siódemka zakwalifikowała się do oddania krwi. Byli to uczniowie klasy IV a: Karolina Cichoń, Agnieszka Dyda, Agata Demut, Karolina Liszka, Paweł Poremba, Zuzanna Waradzyn oraz uczeń klasy III b- Tobiasz Pichniarczyk.

Dzięki temu udało się oddać łącznie: 3,15 litra drogocennej krwi

Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy zdrowie czy nawet życie innych, ale także dajemy dobre świadectwo i przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając część swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. To zdecydowanie nie była tylko akcja charytatywna, ale także lekcja empatii i solidarności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca !!!

U.W.