SKKT "Żeromski" w Tatrach

Dnia 16 października 2022 roku członkowie SKKT "Żeromski" wraz z opiekunami p. Martą Rychtarczyk i p. Wandą Mikołajczyk oraz przewodnikiem tatrzańskim p. Grzegorzem Szarkiem byli w Tatrach. W wycieczce uczestniczyło 23 uczniów. Była to druga wycieczka SKKT w tym roku szkolnym. Uczestnicy wyprawy udali się z Kuźnic doliną Jaworzynki na Halę Gąsienicową, skąd dotarli do Czarnego Stawu Gąsienicowego. W planie było również wejście na Kasprowy Wierch, ale z racji zalegającego w górnych partiach śniegu, grupa pozostała w dolinie i podziwiała piękny tatrzański krajobraz. W drodze powrotnej wszyscy zatrzymali się na posiłek w Schronisku PTTK Murowaniec. Po krótkiej regeneracji uczniowie wraz z opiekunami udali się doliną Suchej Wody Gąsienicowej do Brzezin, skąd autobusem wrócili do Krościenka. Pogoda była rewelacyjna, a atmosfera w grupie świetna. Wycieczka w Tatry była z pewnością udana.

MR