PROJEKT "PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW" Cz. 2

20.09.2021 r. Odbyła się rekrutacja uczniów na wyjazd do Hamburga w ramach projektu Power. Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie miały za zadanie nagranie vloga, w którym prezentowały swoje zainteresowania i umiejętności językowe. Następnie odbyło się krótkie ‘interview’ i pozostało czekać na wyniki Wybrano dziesięciu uczniów, po czym zaczęły się przygotowania do udziału w projekcie.

28.09.2021 Pierwsze spotkanie organizacyjne miało miejsce 28 września. Uczniowie uzupełniali dokumenty, jednocześnie zapoznając się ze wstępnym planem wyjazdu. W międzyczasie padł pomysł nagrania kolejnych filmików, które zostaną zmontowane, a następnie wysłane do kolegów i koleżanek z Niemiec. Celem tego nagrania jest krótkie przedstawienie się rówieśnikom zza granicy.

05.10.2021 Spotkanie minęło w pozytywnej atmosferze, oglądaliśmy zmontowany już filmik, poznając siebie nawzajem, a później podsumowaliśmy swoje zainteresowania i możliwości, żeby rozdzielić zadania. W parach lub pojedynczo przygotowywaliśmy prace na temat Hamburga (np. o porcie czy atrakcjach i restauracjach, w końcu nie chcemy chodzić głodni i znudzeni).

11.10.2021 Robiliśmy badania nad wodą z Dunajca. Dzięki poświęceniu naszych palców (było strasznie zimno) zebraliśmy pomiary i próbki wody, po czym wróciliśmy do szkoły. Kiedy odmarzły nam ręce zabraliśmy się za doświadczenia: wartość pH, stężenie azotanów i fosforanów oraz twardość ogólna wody. Podzieliliśmy się na cztery grupy i ustaliliśmy, że w tych samych składach powtórzymy swoje badania w Hamburgu.

12.10.2021 Po raz kolejny spotykamy się, żeby omówić poprzednie zadania i otrzymać nowe. Jesteśmy coraz bardziej podekscytowani i nie możemy się doczekać wyjazdu… Po krótkich prezentacjach otrzymaliśmy kolejne zadania: - Paweł Waligóra wydrukuje dla każdego mapkę okolicy, - Julia Chryczyk z Pauliną Mikołajczyk poszukają atrakcji i restauracji w pobliżu, - Julia Bielarczyk z Laurą Chrobak wymyślą zabawy integracyjne, - Konrad Lehenstein z Wojtkiem Borzeckim zastanowią się nad filmem animowanym o przewozie drewna, - Ewa Sadzikowska przygotuje tłumaczenia słówek o Pieninach, - Justyna Rusnak sporządzi mały słowniczek niemieckiego.