Święto Szkoły, Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klasy Pierwszej

W dniu 13 października 2021 roku w naszym liceum odbyło się Święto Szkoły, połączone z Dniem Nauczyciela oraz Ślubowaniem Klasy Pierwszej. Po przywitaniu zaproszonych gości i odśpiewaniu hymnu, zostały złożone życzenia, odbyła się gra, w której uczniowie pierwszej klasy mieli za zadanie rozpoznać,po krótkich opisach, nauczycieli naszej szkoły oraz został przedstawiony krótki program artystyczny, przygotowany przez klasę III B. Prezentował on różne typy nauczycieli. Następnie Pan Dyrektor, Robert Dębski, wręczył podziękowania nauczycielom. Po przypomnieniu postaci patrona szkoły – Stefana Żeromskiego, uczeń klasy III A – Wiktor Kalata oraz uczennica klasy II A – Marta Wyrostek, zaprezentowali interpretacje słów patrona, które stały się dla nich ważne i ponadczasowe. Następnie zostali przedstawieni mentorzy klasy I b-Pan Bartosz Ciesielka oraz Pan Tomasz Hamerski. Mogliśmy zobaczyć efekt ich współpracy, czyli krótki filmik. Podczas uroczystości został przekazany Medal Przyjaciela Szkoły dla Pana Stanisława Błażusiaka, który jest twórcą naszej tarczy szkolnej. Ostatnią częścią akademii było uroczyste Ślubowanie oraz przekazanie tarcz uczniom pierwszej klasy. Zwieńczeniem akademii był występ ucznia klasy II B – Fabiana Kurnyty. Wszyscy bardzo miło będziemy wspominali ten dzień.

Link do fimu:

Anna Ciesielka, Andżelika Knutelska, Amelia Palica, Agnieszka Potaśnik, Wiktor Kalata,Kamil Węglarz,Krystian Filas