8.06.2021

,,Bieg po Stefana”

We wtorek, 1 czerwca, Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n/D zorganizowało kolejną już edycję gry terenowej ,,Bieg po Stefana”. Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zagadki i podejmowali różnorakie wyzwania. Gra terenowa zaczęła się o godzinie 9.00 od zbiórki organizacyjnej przeprowadzonej przez Dyrektora Roberta Dębskiego oraz Panią Anettę Michałczak. Uczestnicy gry swoje zmagania rozpoczęli w budynku liceum, gdyż tam ukryte były mapki Krościenka oraz cenne wskazówki. Uczniowie musieli być bardzo spostrzegawczy i sprawni, bo organizatorzy ukryli mapy w najmniej oczywistych miejscach. Każda klasa wyznaczyła trzy osoby, odpowiedzialne za znalezienie przedmiotu. To od nich zależało, jak szybko drużyna będzie mogła zapoznać się z trasą gry. Na mapach znajdowało się sześć miejsc, do których należało dotrzeć. W każdym z punktów trasy na uczestników czekała zagadka i wyzwanie. Dobrze wykonane zadanie to puzzel. Należało więc mieć ich jak najwięcej. Z czym musieli zmierzyć się uczestnicy? Otóż każdy znalazł coś, w czym był mistrzem: rzut piłkami z mostu do celu, przenoszeniu piłeczki na łyżce, wymyślenie oryginalnego hasła, quiz ,,Jak dobrze znasz naszą szkołę?”, strzelanie z pistoletu do paintballa, przelewanie wody przez dziurawe kubki oraz próba wytrzymałości na twisterze. Miejscem docelowym a zarazem metą ,,Biegu po Stefana” był plac przed Karczmą Dunajec. Pierwszą z drużyn, która ukończyła bieg, była klasa 2A. Za trud rywalizacji i dobrą zabawę na wszystkich uczestników czekało ognisko, przy którym upieczono pyszne kiełbaski. Po zregenerowaniu sił i wymianie wrażeń, wszyscy rozeszli się do domów.

Ewa Sadzikowska