7.06.2021

Ostatni raz z moją klasą

Dnia 30 kwietnia (piątek) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez maturzystów, co oznaczało tylko jedno dla naszych trzecioklasistów - termin egzaminu dojrzałości, jakim jest matura - coraz bliżej.
Cała oprawa, kończąca jeden z etapów życia naszych maturzystów, miała swój początek w kościele parafialnym z Krościenku n/D. Po zakończonej mszy świętej, wszyscy udali się kolejno na uroczystą akademię do budynku naszego liceum.
Na samym początku prowadzący powitali przybyłych na akademię, a później nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkolnego. Następnie zostały złożone życzenia maturzystom, z okazji ich święta, jakim jest zakończenie edukacji w liceum ogólnokształcącym. Po zakończonych życzeniach, głos zabrali kolejno, Pani Katarzyna Zaziąbło - przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan dyrektor - Robert Dębski. Wtedy to zostały rozdane świadectwa ukończenia nauki w naszym liceum, a także wszelakie nagrody, przyznawane za średnią osiągniętą w tym roku szkolnym, inne osiągnięcia naukowe, ale również wszelakie reprezentowanie szkoły na zewnątrz oraz działalność w jej murach. Następnie prowadzący poprosili o zabranie głosu Panią Anettę Michałczak, która jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Po wypowiedzi Pani Michałczak, nastąpiło wyprowadzenie sztandaru.
Nie mogło oczywiście zabraknąć części akademii, w której to uczniowie klas maturalnych zostali uhonorowani Stefanami, czyli szkolnymi medalami za wszelaką aktywność, wykonanymi według tradycji, przez uczniów klas drugich. Odczytaniem kategorii, wręczeniem Stefanów, a także przekazaniem upominków, zajęły się uczennice klas drugich. Jednak nasi pierwszoklasiści nie próżnowali i postanowili zadedykować klasom trzecim piosenkę, w wykonaniu jednego z uczniów klasy 1B - Adama Adamczuka.
Następnie prowadzący oddali głos maturzystom, którzy złożyli podziękowania przez swoją reprezentantkę - Anię Nieć. Ze strony trzecioklasistów inicjatywą wykazała się również Wiktoria Wąchała, która wykonała piosenkę pt. “Ostatni raz z moją klasą” przygotowaną na tą okazję.
Po wystąpieniach przedstawicielek klas trzecich, prowadzący podziękowali wszystkim za obecność na tejże akademii i zakończyli całą oprawę pożegnania maturzystów.

Maturzyści! Trzy lata minęły, jak jeden dzień... W przyszłym roku szkolnym już nie powrócicie do nas, więc chcielibyśmy Wam życzyć dużo pięknych, radosnych chwil, spędzonych w gronie ważnych dla Was osób, ale przede wszystkim jak najwięcej dobrego w nowym etapie Waszego życia.
Jak pisał nasz patron: “Nauka jest jak niezmierne morze(...) Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. “ W związku z tym, korzystajcie z dostępnej wiedzy jak najlepiej tak, abyście byli dumni z uzyskanych przez siebie osiągnięć, nie zapominając jednak mimo wszystko o swoich zainteresowaniach, tak abyście czerpali z życia garściami, mając satysfakcję z efektów swojej pracy.

E.S & J.R