26.05.2021

W piłce siatkowej plażowej jesteśmy najlepsi!

W dniu 24 maja rozegrana została Licealiada Ośrodka Pieniny w piłce siatkowej plażowej. Po deszczowej niedzieli zawody stały pod znakiem zapytania. Tym bardziej cieszy wygrana w zawodach naszych drużyn. Dziewczęta w składzie Gabriela Dyda, Agnieszka Potaśnik, Karolina Liszka, Mariola Krężel wygrały z ZSZiP 2:0. Chłopcy w składzie Kacper Szczepaniak, Sebastian Niezgoda, Kacper Koterba zwyciężyli drużynę ZSZiP 2:1. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, sędzią głównym Pan Andrzej Stołowski.
Emocje, które towarzyszyły tym zawodom zasługują na kilka zdań w formie relacji:
Przed zawodami przypominamy sobie przepisy. Są one troszkę inne, niż na hali. Zwracam szczególną uwagę na błędy gry palcami. Omawiamy taktyką i zaczynamy turniej. Gabrysia i Agnieszka rozpoczynają serwując. W pierwszym secie zdobywamy sporą przewagę. Mokry piasek powoduje pod koniec seta zmęczenie. Pod koniec seta dokonuję zmiany, Karolina wchodzi za Agnieszkę, aby trochę odpocząć. Wygrywamy seta 21:18. Drugiego seta rozpoczyna również Gabrysia oraz Agnieszka. Wygrywamy go bardzo pewnie, gładkie 2:0. Brawo dla dziewcząt. Warto podkreślić, że najlepszą naszą bronią okazuje się poprawny i dobry serw. Dziewczęta wygrywają zasłużenie! … połowa zadania wykonane.
Czas na chłopców. W pierwszym składzie Kacper i Sebastian. Pierwszego seta lepiej zapomnieć, próbujemy atakować, ale robimy za dużo błędów. Przegrywamy bardzo wysoko. Pod koniec seta daję odpocząć Sebastianowi, drugiego musimy wygrać, aby doprowadzić do tie breaka. Na boisku pojawia się Kacper z klasy 1. Przegrywamy 8:21. Za dużo błędów z naszej strony. Przed drugim setem zmieniamy taktykę i poprawiamy ustawienie na boisku. Zaczynamy zdobywać więcej punktów niż nasi przeciwnicy. Teraz oni popełniają więcej błędów. Wykorzystujemy wiatr, który się wzmaga. Wygrywamy pewnie drugiego seta. Na tie breaka wychodzimy skoncentrowani. Kacper i Sebastian od razu punktują, 2:0 dla nas. Zdobywamy coraz większą przewagę, przeciwnicy zaczynają grać nerwowo. Nie oddajemy już wypracowanej przewagi wygrywając trzeciego seta 15:8. Wielkie gratulacje, gdyż po słabym początku chłopcy potrafili wstać z kolan i wygrać mecz z faworyzowaną drużyną ZSZiP.
Bardzo cieszy ambitna gra zarówno dziewcząt jak i chłopców. Optymizmem nastraja fakt, że uczniowie klas 1 dobrze wprowadzili się do drużyny. Podziękowania dla wszystkich zawodników i gratulacje awansu do zawodów powiatowych, które odbędą się w Rabce Zdroju.
Przypomnę, że nasza szkoła osiągała w piłce plażowej sukcesy w poprzednich latach. Dziewczęta srebro, chłopcy brąz w zawodach powiatowych.