,,Słownik polsko@polski"

Uczniowie klasy 2b Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem wystąpią w programie profesora Miodka! Uczniowie naszego liceum wzięli udział w nagraniu programu ,,Słownik polsko@polski", emitowanym przez TVP Polonia a współgospodarzem produkcji jest prof. Jan Miodek, który odpowiedział na pytania nurtujące młodzież z Krościenka. Pytania przygotowali uczniowie klasy 2b. Oto ich treść:

1. Czy może być tak, że w przyszłości zostaną wprowadzone do języka polskiego nowe, inne zasady pisowni?
2. Czy na co dzień czuje się Pan ,,chodzącą encyklopedią’?
3. Skąd wzięły się formy: na Boże Narodzenie, w Boże Narodzenie, na Wigilię, w Wigilię? Które formy są poprawne?

Profesor z niezwykłym zaangażowaniem i serdecznością wyjaśniał wszystkie wątpliwości. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi i zobaczyć przedstawicieli klasy 2b, oglądajcie TVP Polonia.
Emisja programu odbędzie się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 19 grudnia 2020 roku o godzinie 17.00, dlatego też zadbaliśmy o przedświąteczne dekoracje. Należą się też podziękowania Panu Krzysztofowi Wolskiemu, który zadbał o sprzęt i udostępnił nam dekorację. A przede wszystkim poświęcił wolny dzień

Agnieszka Dziemba, nauczyciel języka polskiego