Zajęcia dziennikarskie

W ostatni piątek 9 października po 5 lekcji odbyły się zajęcia dziennikarskie. Spotkanie zebrało uczniów klas pierwszych i drugich. Są to uczniowie, którzy chcą uruchomić grupę redaktorów  oraz portal z informacjami o szkole. Zajęcia prowadził redaktor “Tygodnika Podhalańskiego”, Pan Józef Figura. W warsztatach udział wzięło 11 uczniów oraz dwoje opiekunów - Anna Dudek oraz Elżbieta Wójcik. Podczas 5 godzin trwania spotkania, dowiedzieliśmy się jak prowadzić dialog  z drugą osobą, jak powinien wyglądać artykuł prasowy, jak wygląda praca dziennikarza, jako jednostki oraz praca w redakcji.  Mogliśmy także poznać lepiej osoby z naszego otoczenia. Całość przebiegała w zabawnej atmosferze.  Oprócz teorii  sami mogliśmy zadać  dowolne pytanie do pana redaktora,   przeprowadzić wywiad, uczestniczyć w konferencji prasowej, z której tworzyliśmy artykuł do gazety oraz przeprowadziliśmy w grupach burze mózgów, co moglibyśmy zorganizować w szkole. Jednym  z ciekawszych ćwiczeń było przeprowadzenie wywiadu z znaną osoba, w którym to każdy pełnił inną funkcję: operatora kamery, dziennikarza oraz gwiazdy. Z racji, iż zajęcia były wbrew pozorom wyczerpujące sklepik szkolny ufundował nam jedzenie, jakim były bułki, robione przez opiekunki sklepiku.
Spotkanie pokazało nam aspekty życia dziennikarza oraz dało wiele zabawy w formie ćwiczeń grupowych lub w parach. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy oraz jak wielka jest nasza wyobraźnia. Mamy nadzieję, że w przyszłości zrealizujemy nasze postanowienia oraz spotkamy się po raz kolejny.

Amelia Palica IIb