Święto Patrona, Ślubowanie, Dzień KEN

Krościeńskie Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego obchodziło Święto Patrona. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną w krościeńskim kościele pw. Wszystkich Świętych. Następnie cała społeczność szkolna udała się do budynku liceum, gdzie odbyła się uroczysta Akademia. Wśród przybyłych gości znaleźli się: wicestarosta powiatu nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Targu Jerzy Stodulski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy Anna Szczepaniak, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie Władysław Bąk.
Najważniejszą część piątkowego święta stanowiło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zgodnie tradycją nowych uczniów do licealnej społeczności wprowadzali mentorzy. W tym roku byli nimi Jan Kubik- założyciel korościeńkiej kapeli góralskiej oraz absolwenci LO- Roman Wiercioch, Justyna Zachwieja, Jakub Dyda i Jakub Bańkosz. W trakcie części artystycznej pierwszoklasiści zaprezentowali efekty swojej kilkutygodniowej pracy. Samorząd Uczniowski jednogłośnie stwierdził, że są oni godni miana uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku. Wicedyrektor Elżbieta Wójcik przyjęła ślubowanie od nowych uczniów, następnie czyniąc zadość szkolnej tradycji przypięła im do ubrań wstążki z tarczą Liceum. Kolor wstążki zależał od profilu klasy. Pod koniec nauki uczniowie spalą je na znak zerwania więzi ze szkołą i rozpoczęcia nowego etapu życia. Święto Patrona było doskonałą okazją do podziękowania nauczycielom oraz pracownikom obsługi, którzy14 października obchodzą swoje święto. W trakcie akademii do grona Przyjaciół Liceum dołączył Dariusz Popiela- kajakarz, działacz społeczny, autor projektu „Ludzie nie Liczby”.

wb