"Żeromski" w Dzień Dobry TVN

2.03.2019

..zarażeni lokalną historią…

 to fragment wypowiedzi o uczniach naszej szkoły, uczestniczących w projekcie „Ludzie, nie liczby”, która padła w materiale TVN o Panu Darku Popieli. Projekt ten, jak wiele innych, zrodził się z przekonania, że pielęgnowanie pamięci o historii otaczających nas miejsc, kształtuje naszą świado-mość postrzegania teraźniejszości, dokonywania jej oceny, wyciągania wniosków na przyszłość. Tym samym dajemy przykład pokoleniom, że chcemy, by pamięć ta była przez nich w przyszłości dalej pielęgnowana. Trochę może z przypadku, a być może nie był to przypadek, że jako szkoła staliśmy się częścią działań Daruisza, stanowiących przywracanie pamięci o zapomnianych bohate-rach wydarzeń z okresu wojennego. Pamięci o zamordowanych przez Hitlerowców Żydach, za-mieszkujących w tamtych czasach Krościenko i okolice. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, projekt „ Ludzie, nie liczby” z lokalnego, nabrał wymiaru międzynarodowego, a miejsce, gdzie nic nie było, przekształciło się w prawdziwe ‚miejsce pamięci”. My też mamy w tym swój udział.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu programu „Dzień dobry TVN”, którego gościem był Pan Dariusz Popiela, a w reportażu znalazły się m.in. ujęcia nakręcane w naszym Liceum.


https://dziendobry.tvn.pl/a/dariusz-popiela-kajakarz-ktory-przywraca-pamiec-o-zydach

Działamy ku przyszłości, z Darkiem Popielą, w stopniu lokalnym na swoim podwórku.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kajakarz-dariusz-popiela-uporzadkowal-zydowski-cmentarz-w-kroscienku,914661.html

 "Żeromski"