Uroczysta gala „Solidarna Szkoła 2018”

7.12.2018

7 finał Gali Solidarnej Szkoły za nami!

4 grudnia odbyła się uroczysta gala „Solidarna Szkoła 2018”, podczas której poznaliśmy zwycięzców 7. edycji konkursu dla najbardziej zaangażowanych społecznie szkół w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja”. W uroczystości wzięły udział szkoły, które znalazły się w finale tegorocznej edycji konkursu oraz goście specjalni, przyjaciele i darczyńcy Fundacji Świętego Mikołaja. Nagrody wręczyli założyciele Fundacji – Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz, galę prowadzili zaś znani dziennikarze, Marta Januszewska oraz Tomasz Wolny. Do tegorocznej edycji konkursu „Solidarna Szkoła” zakwalifikowało się 85 placówek z ponad 300, które biorą udział w programie „Stypendia św. Mikołaja”.

Nasza szkoła znalazła się w gronie 12 najlepszych szkół nagrodzonych w czterech kategoriach. Zdobyliśmy 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. W tej edycji zgromadziliśmy kwotę 14 959,60 zł, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Serdecznie dziękuję wszystkim stypendystom , anonimowym darczyńcom i pozostałym wolontariuszom, którzy brali udział w różnych akcjach prowadzonych na rzecz pozyskania funduszy.
Nasze Liceum na Gali reprezentowały tegoroczne stypendystki: Julia Niewiadoma, Julia Jurkowska, Alina Węglarz, Maria Janczura oraz Gabriela Wolska wraz z opiekunami: Dyrektorem Robertem Dębskim oraz Koordynatorem Stypendialnym w szkole, Elżbietą Wójcik.
Korzystając z pobytu w stolicy zwiedziliśmy przy okazji Centrum Pieniądza narodowego Banku Polskiego. Niecodzienną atrakcją pobytu w tym miejscu była możliwość znalezienia się w prawdziwym skarbcu i wzięcia do ręki sztaby złota o wartości niemal 2 milionów złotych. Trzeba przyznać, że nie było to łatwe. Centrum oferuje wiele atrakcji, a także możliwość poznania historii kształtowania się pieniądza i bankowości na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem naszego kraju. Nieodłącznym elementem wyjazdu była również wizyta w Złotych Tarasach. Niestety, na zakupy nie dało się zabrać trochę gotówki z bankowego sejfu, a szkoda…moglibyśmy zabawić się w szczodrego, świętego Mikołaja…

Relację z gali można obejrzeć na FB Fundacji, a fotorelacja z gali dostępna jest również na stronie www: https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/fotorelacja-z-gali-finalowej-7-edycji-konkursu-solidarna-szkola/

Gala odbyła się pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Agaty Kornhauser-Dudy.
Partnerzy gali: FRSE, Promark Light, Marion
Patroni medialni: 3 Program Polskiego Radia, TVP1, Dyrektor Szkoły

źródło: materiały informacyjne Fundacji Świętego Mikołaja oraz własne przeżycia.


Elżbieta Wójcik

Fotorelacja