Nie przegap tej szansy!

11.03.2018

 Młodzi liderzy poszukiwani! Akademia czeka na Wasze projekty!

  Już po raz czwarty do programu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja zapraszamy zdolną, zaangażowaną społecznie młodzież, która zgodnie z hasłem „Lider. Lubię to!” chce kształtować swoje umiejętności przywódcze: brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich.

    Jesteśmy pewni, że wśród swoich ZDOLNYCH, AKTYWNYCH I ZAANGAŻOWANYCH SPOŁECZNIE UCZNIÓW macie Państwo kandydatów do tego wyjątkowego programu. 

O Akademii Liderów:

    Celem Akademii jest wzmacnianie wśród młodzieży poczucia sprawczości i przekonania, że to od nich zależy przyszłość. Program skierowany jest do młodych, zaangażowanych społecznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zrealizować własny projekt dla społeczności lokalnej. Projekty można zgłaszać w pojedynkę lub w zespołach dwuosobowych (dwóch liderów). Udział w programie Akademia Liderów jest bezpłatny. Każdy uczestnik Akademii otrzyma również 10-miesięczne stypendium.

    Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej Szkole Letniej (30 lipca – 8 sierpnia 2018, Jachranka pod Warszawą), gdzie pod okiem tutorów uczestnicy nauczą się, jak zaplanować projekt, stworzyć harmonogram i kosztorys oraz podszlifują swoje zdolności przywódcze. W programie m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi – przedstawicielami życia publicznego. Wiedzę zdobytą w trakcie Szkoły Letniej uczestnicy wykorzystają w praktyce, gdy jesienią przystąpią do realizacji autorskich projektów.

     Do programu można zgłaszać projekty społeczne i historyczne dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych oraz nawiązujące do wydarzeń historycznych Polski. Szczegółowe kategorie projektów opisane zostały w załączonym regulaminie.

Projekty można zgłaszać do 15 maja przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia

 Przykładowe projekty Akademii Liderów:

Dotychczas w Akademii Liderów udział wzięło ponad 100. uczniów, którzy zorganizowali kilkadziesiąt lokalnych wydarzeń, angażując w udział całe społeczności. Zrealizowane projekty dotyczyły kształtowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, popularyzacji kultury ludowej, poznania historii najbliższej okolicy, a także pomocy osobom potrzebującym.

Tylko w zeszłym roku powstały takie inicjatywy, jak ,,Pamięć naszą Wielkopolską siłą’’, w którym uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim wzmacniały poczucie tożsamości historycznej i promowały kulturę poprzez lekcje muzealne, wycieczki tematyczne oraz konkursy. W Tucholi odbył się koncert patriotyczny zorganizowany w ramach projektu „Melodia przeszłości”. W Gostycynie dzieci z domu dziecka integrowały się z lokalną społecznością na rodzinnym festynie pt. „Zaczarowany świat bajek”, a w Szydłowcu odbyła się gra miejska w ramach projektu „Odkrywcy przeszłości”.

    Dla pierwszych 12 zgłoszonych projektów mamy wyjątkowy BONUS!  Ich autorzy będą mieć możliwość bezpłatnego skonsultowania z nami zgłoszonych pomysłów i przesłania ich modyfikacji, co zwiększy szansę na udział w Akademii.

 ZAPRASZAMY!

Koordynator Stypendialny Fundacji Św. Mikołaja, Elżbieta Wójcik

Więcej informacji znajdzesz tutaj.