8.02.2018

Weronika Marciszewska pokonała swoich rywali

Do Białego Dunajca pojechało dzisiaj aż czterech reprezentantów naszej szkoły, aby wziąć udział w finale XLII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Byli to: Weronika Marciszewska i Gabierla Kacik z klasy 2b oraz Karolina Mikłusiak i Łukasz Wolski z klasy 1b. Pod kierunkiem prof. Jadwigi Wolskiej przygotowali oni gawędy i i recytacje wierszy związanych z regionem pienińskim. Miło nam donieść, że uznanie w oczach komisji zdobył występ Weroniki, która w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych i zdobyła pierwsze miejsce. Cieszy też wyróżnienie Karoliny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kontynuowaniu pięknych pienińskich tradycji.

Szkoły ponadgimnazjalne

Recytacje:

I miejsce Marciszewska Weronika LO Krościenko n. Dunajcem
II miejsce Bugajski Dawid Dziubas Magdalena ZS im. Bohaterów Westerplatte Jabłonka ZS Hotelarsko Turystycznych – Technikum Gastronomiczne Zakopane
III miejsce Bobak Dawid Zespół Szkół Technicznych i Placówek Nowy Targ
Wyróżnienie Węgrzyniak Paulina Rychtarczyk Aneta Drobny Justyna ZS Hotelarsko Turystycznych Zakopane: Ekonomiczno-Informatyczna Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Nowy Targ ZS im. Bohaterów Westerplatte Jabłonka

Gawędy:

Stachowiec Katarzyna ZS Hotelarsko-Turystycznych Zakopane
Łukaszczyk Kinga  ZS Hotelarsko Turystycznych - Technikum Gastronomiczne Zakopane
Mikłusiak Karolina LO Krościenko n. Dunajcem
Stękała Karolina Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Nowy Targ