"Mroźna cisza" z udziałem naszych uczennic

29.01.2018

 Integracyjny koncert pokoleń – od mistrza do ucznia

   W piątkowy wieczór, 26 stycznia, na zaproszenie Pani Ewy Zachwiei, wraz z Panem Dyrektorem miałam okazję uczestniczyć w przepięknym koncercie kolęd i pastorałek pod nazwą „Mroźna cisza”. Wbrew tytułowi, atmosfera na scenie była niezwykle gorąca, a rozgrzewali ją licznie występujący soliści i członkowie zespołów: Juhasi, Lullaby, Pienińskie Perły, młodzież z warsztatów zajęciowych Perła w Szczawnicy oraz grupa wokalna absolwentów Szkoły Muzycznej w Szczawnicy. Wszyscy artyści zostali przygotowani przez Panie Ewę Zachwieję oraz jej byłą uczennicę, Ewę Walkowską, która również występowała jako solistka. Nie da się opisać słowami, jak pięknie brzmiały te wszystkie utwory w wykonaniu naszych artystów na scenie. W oczach widzów wdziałam zachwyt a często również, obecny na widowni rodzic, ocierał ukradkiem łzę wzruszenia. Sama miałam gęsią skórkę słysząc te piękne głosy. Na szczególne uznanie zasługują podopieczni szczawnickiej Perły z warsztatów zajęciowych. Ich wytrwałość i determinacja w odgrywaniu powierzonych im ról zasługiwała na podwójne brawa. 

 

 

    Dodatkową dumą napawał nas fakt, że na scenie mogliśmy oglądać zarówno byłe, jak i obecne nasze uczennice, a kto wie, może nawet i przyszłe. Miło było posłuchać Oli Szulc, absolwentki naszego VI Gimnazjum MCE, Karoliny Tokarczyk, mojej wychowanki, zeszłorocznej absolwentki oraz Karoliny Mikłusiak, mojej obecnej wychowanki. Prawdziwym rarytasem był występ na scenie również naszej absolwentki, a także opiekunki warsztatów muzycznych organizowanych przez SU dla śpiewających uczniów, Ewy Walkowskiej. Skala głosu, jaką zaprezentowała, zasługuje na najwyższe uznanie. Ewa występowała w podwójnej, a nawet w potrójnej roli na scenie: jako absolwentka Szkoły Muzycznej i była uczennica Pani Ewy Zachwiei, jako solistka - studentka Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz jako opiekunka zespołu Lullaby, który skupia najmłodszych uczestników naszej muzycznej sceny. Klikając w poniższy link, można poczuć się jak na koncercie.

https://drive.google.com/file/d/1ODylkSVMSH6xz2eszFhUNo6q_nsv5u00/view


    Być może ich członkowie również w przyszłości zawitają w mury naszego Liceum. Zapraszamy serdecznie, bo my też lubimy śpiewać!

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja.