07.11.2013

Śladami S. Żeromskiego i H. Sienkiewicza - szkolna wycieczka

W dniach 17-18 października uczniowie klasy IIA, IIB i III gimnazjum udali się na wycieczkę krajoznawczą w okolice Kielc. W pierwszym dniu zwiedzali jedną z najpiękniejszych jaskiń w Polsce – Jaskinię Raj. W Kielcach odwiedzili Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego oraz nowo otwartą wystawę interaktywną w Muzeum Dialogu Kultur. Jak się okazało w trakcie zwiedzania, wystawa ta budziła spore zainteresowanie uczniów, szczególnie trójkąt multimedialny, zawierający źródła poszukiwania i prowadzenia dialogu oraz wystawa "WIDZIALNE/NIEWIDZIALNE. W drugiej części budynku nasi uczniowie podziwiali ekspozycję "Zwierzęta kontynentów świata". Następnie autokar odjechał z Kielc w kierunku miejsca  noclegu. Tam wszyscy zostali pozytywnie zaskoczeni -  jedzenie bardzo smaczne, pokoje nie pozostawiające nic do życzenia a nawet bezpłatny dostęp do Internetu.

Następnego dnia, po obfitym i pożywnym śniadaniu z deserem (świeżutkie faworki), autokar obrał kierunek na Zagnańsk – gdzie wszyscy mieli okazję zobaczyć najstarszy dąb w Polsce – o wdzięcznym imieniu Bartek. Kolejnym punktem wycieczki był Oblęgorek. Uczniowie zwiedzali Muzeum Henryka Sienkiewicza i wzięli udział w lekcji Muzealnej "W czasach Sienkiewicza". Aura tego dnia nie była sprzyjająca, dlatego ruiny zamku w Chęcinach młodzież podziwiała zza szyb autokaru. Uczniowie żegnali się z ziemią kielecką w strugach deszczu, do Krościenka przyjechali w późnych godzinach popołudniowych.

Fotorelacja z wycieczki.