13.10.2015

"Bezmierny nasz dług wdzięczności"

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej odbył się dzisiaj na sali gimnastycznej uroczysty apel.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie z klasy drugiej przypomnieli genezę tego święta. Dziękowali za nauczycielski trud wygłaszając okolicznościowe wiersze i wykonując utwory wokalne. Dużo w nich było ciepłych słów skierowanych do pedagogów. Także pan dyrektor, Robert Dębski w swoim wystąpieniu przyłączył się do życzeń. Z  wdzięcznością wspomniał nauczycieli, których spotkał na drogach swojej edukacji oraz tych, z którymi przyszło mu obecnie współpracować.

Do życzeń dołączyła się przedstawicielka młodzieży, w osobie przewodniczącej Szkolnej Rady Uczniowskiej, czyli Krysia Krzywdzińska. Symbolem wdzięczności stały się czerwone róże, które wręczono nauczycielom.