10.11.2017

 Rozprawa tuż, tuż...

    Na początku grudnia będzie czekać nas prawdziwa rozprawa sądowa! Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to wcale łatwe zadanie. Dlatego już teraz rozpoczęliśmy próby.

    W zeszłym miesiącu odbyliśmy cztery spotkania z sędzią Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Panem Jackiem Gackiem. W ich trakcie zapoznawaliśmy się z pracą sądu oraz niektórymi pojęciami prawniczymi. Poznaliśmy „sprawę”, którą będziemy rozpatrywać w czasie rozprawy w sali głównej Sądu Okręgowego oraz role, które w niej będziemy pełnić. Pan Jacek Gacek podpowiedział nam, na co powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę. Pan sędzia poinformował nas o zasadach panujących w sądzie, zaznaczając przy tym, że za ich łamanie grążą surowe kary, a sędziowie są na to bardzo wyczuleni. Dzięki wskazówkom, danym nam przez zawodowego sędziego, z pewnością czujemy się o wiele pewniej.

    Za nami dopiero pierwsze próby. Nie wszystko wychodzi nam jeszcze tak, jakbyśmy tego chcieli. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami jeszcze wiele pracy.. Mamy jednak nadzieję, że godziny spędzone na próbach zaowocują ciekawą rozprawą.

    Jak potoczy się nasza rozprawa? Czy wytrzymamy ciążącą na nas presję? Czy oskarżony Łukasz W. zdoła udowodnić, że nie popełnił zarzucanego mu czynu? Jaką karę wymierzy mu sędzia Katarzyna Kordeczka? Czy będzie to kara łagodna, czy najsurowsza? Tego wszystkiego dowiemy się już w piątek, pierwszego grudnia.

Weronika Błażusiak, kl. IB

Fotorelacja.