21.06.2017

Wycieczka wolontariuszy Św. Mikołaja

Koniec roku szkolnego, to dobry czas na organizowanie wycieczek i wyjazdów szkolnych. Skorzystali z tego również tegoroczni wolontariusze Fundacji Świętego Mikołaja, którzy w nagrodę za swoje zaangażowanie wybrali się na wycieczkę można by rzec „zagraniczną”. Celem naszej podróży była Słowacja, a dokładniej Jaskinia Bielańska oraz Szczyrbskie Pleso i Poprad. Wyjeżdżając, nie liczyliśmy na piękne widoki, gdyż góry spowite były mgłą i chmurami. Lekko wymarznięci, po godzinnej penetracji jaskini w temperaturze 5 stopni Celsjusza, wzbogaceni o nowe słowackie słówka (przewodnik był Słowakiem), udaliśmy się nad jezioro. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy po przekroczeniu warstwy chmur, ukazały się przed nami przepiękne widoki na tatrzańskie szczyty: Jaworzynę, Gerlach, Krywań. Spacer wokół jeziora był wielką przyjemnością. Po sesji zdjęciowej – królowało selfie na tle gór i jeziora, zjechaliśmy do miejscowości Poprad, gdzie każdy mógł uzupełnić utracone kalorie. Do Krościenka wróciliśmy około godziny 18.00.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas na zbiórkę funduszy dla naszych stypendystów.

Elżbieta Wójcik, Koordynator Stypendialny w szkole