11.12.2016

Drużyny dziewcząt i chłopców wygrywają w Międzynarodowym Turnieju na Słowacji

„Z piekła do nieba” … tak najkrócej można ocenić grę naszej reprezentacji męskiej w Turnieju siatkarskim, który został rozegrany 9. grudnia w Spiskiej Starej Wsi. Takich emocji z udziałem naszych siatkarzy już dawno nie widzieliśmy.
    Relacja: Pierwszy set przegrywamy. Drugi prowadzimy 21:15, żeby ostatecznie po prostych błędach przegrać do 23. I wydaje się, że trzeci set gramy o honor i taka motywacja pada z mojej strony w kierunku zawodników oraz, że wynik 0:2 to jeszcze nie przegrana i nie raz w historii piłki siatkowej taki mecz można było wygrać. Na boisku pojawia się „czarny koń” z klasy 3, który po raz pierwszy gra w naszej reprezentacji. Pomimo kilku błędów z naszej strony następuje przełamanie, wygrywamy trzeciego seta. Jest 1:2. Czwarty set również nerwowo, ale wygrywamy z kilku punktową przewagą i doprowadzamy do remisu. Tie-break nie pozostawił złudzeń kto był dzisiaj lepszy, wygrywamy 15:11, a cały mecz 3:2. Chciałbym pochwalić całą drużynę chłopców za wolę walki, gdyż w mojej ocenie ekipa Słowaków była najmocniejsza i najlepiej przygotowana od kilku dobrych lat. Brawo.
    Dziewczęta miały do rozegrania mecze z dwiema drużynami. Pierwszy wygrały 2:1, drugi 2:0. Poziom gry drużyny dziewcząt był bardzo poprawny. Kontrolowały mecz, jedynie w drugim przegranym secie popełniły kilka błędów. Po analizie w przerwie i  wprowadzeniu poprawek nie oddały już seta wygrywając wszystkie kilkunastoma punktami przewagi. Cieszy fakt, że zmiany dokonane w drugim meczu nie osłabiły składu. Widać, że zmienniczki z klas młodszych będą systematycznie wprowadzać się do pierwszego zespołu.
Skład dziewcząt: Katarzyna Hebda – kapitan, Angelika Ligas, Agata Hendel, Izabella Rzońca, Bernadetta Gabryś, Justyna Zachwieja, Barbara Tworek, Honorata Oleś.
Skład chłopców: Krystian Piszczek – kapitan, Grzegorz Gołdyn, Adrian Derkacz, Jarosław Zaziąbło, Jakub Piszczek, Dominik Hendel, Kamil Konieczny, Witold Gabryś.
    Turniej pomimo wszystkich wygranych meczów dał nam materiał do analizy. Będą one potrzebne w przygotowaniach do Licealiady Ośrodka Pieniny, która odbędzie się już pod koniec stycznia. Jest sporo elementów gry do poprawy, nad którymi trzeba popracować na lekcjach oraz treningach.