8.12.2016

Fundacja Świętego Mikołaja - Nagrody w Konkursie Solidarna Szkoła - rozdane!

6. grudnia, w samo południe, w święto patrona Fundacji - świętego Mikołaja, w uroczej Sali Białej Pałacu Wilanowskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Solidarnej Szkoły. Po raz kolejny uhonorowano najbardziej aktywne i najbardziej solidarne szkoły w Programie Stypendia Świętego Mikołaja. Nasze Liceum również otrzymało zaproszenie na Galę, ale tym razem nie wiedzieliśmy, czy otrzymamy Wyróżnienie, czy tytuł Solidarnej Szkoły. Wysiłek naszych wolontariuszy został doceniony, udało nam się obronić tytuł Solidarna Szkoła 2015 i obecnie możemy pochwalić się kolejnym certyfikatem na rok 2016! Wygraliśmy w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach do 20 tyś. mieszkańców, gromadząc na naszym koncie niebagatelną kwotę 11 631,30 zł, co stanowiło najwyższą kwotą uzbieraną przez jedną szkołę wśród wszystkich kategorii. Galę uroczyście otworzył Prezes Fundacji Świetego Mikołaja, Pan Dariusz Karłowicz. W imieniu Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser - Dudy, która objęła Galę Honorowym Patronatem, został odczytany list skierowany do młodzieży i pracowników Fundacji. W świąteczny nastrój wprowadziła uczestników jedna ze stypendystek Fundacji, śpiewając piękną kolędę. Nagrody w postaci wyróżnień, certyfikatów oraz czeków na 1250 zł wręczał Prezes wraz ze swoją zastępczynią, Panią Joanną Paciorek. Koordynatorzy Programu, dyrektorzy szkół oraz młodzież otrzymali również prezenty od sponsora Fundacji, firmy Ziaja. Po uroczystej Gali, sesji zdjęciowej i rozmowach w kuluarach Muzeum Jana III Sobieskiego, zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek. Posileni mogliśmy udać się na podbój Warszawy, jednakże aura nie sprzyjała spacerom po mokrych i zimnych ulicach, wobec czego musieliśmy zadowolić się spacerem po piętrach galerii Złote Tarasy, wśród nerwowo biegających mieszkańców miasta, ogarniętych szałem przedświątecznych zakupów. Szybko zatęskniliśmy za naszymi cichymi górami… Na punkt regeneracyjny wybraliśmy Costa Cafe, racząc się orzeźwiającymi sokami i zimową herbatą z rodzynkami, suszoną pomarańczą i cynamonem. Około godziny dwudziestej zasiedliśmy w wygodnych fotelach pociągu Inter City relacji Warszawa - Kraków, ale mimo zmęczenia nikt nie mógł spać. Warszawa nie zrobiła wrażenia na naszych uczennicach i całą drogę szykowały plan, jak by tu przekonać Pana Dyrektora, aby zgodził się obejrzeć świąteczną choinkę na krakowskim Rynku. Przyparty do fotela lotniczego Dyrektor nie miał siły odeprzeć niezwykle konstruktywnych argumentów przemawiających za koniecznością sfotografowania w nocy świecącej choinki, wobec czego wycieczka przedłużyła się o kolejną godzinkę. Ale było warto! W drodze powrotnej z Krakowa zaczął padać śnieg, ale tego już nasi wolontariusze nie widzieli, bo zmorzył ich w końcu sen. Około godziny 1 w nocy dotarliśmy do naszych domów.

W imieniu moim oraz Pana Dyrektora dziękuję naszym wolontariuszom: Asi, Dorocie, Natalii, Justynie i Szymonowi za godne reprezentowanie naszego Liceum podczas Gali i całego wyjazdu. Podróż z Wami była dla nas wielką przyjemnością! W imieniu stypendystów dziękuję Wam za zaangażowanie w pozyskiwanie środków na stypendia. Serdeczne podziękowania składam również wszystkim pozostałym wolontariuszom z naszej szkoły, których niestety ze względów organizacyjnych nie mogliśmy zabrać na Galę, ale którym obiecujemy nagrodę jeszcze w tym roku szkolnym. Dziękując za Waszą pracę w poprzednim roku szkolnym jednocześnie zwracam się do Was z prośbą o zaangażowanie w tym roku, abyśmy mogli gromadzić środki na kolejne stypendia. Pomaganie jest fajne!

Elżbieta Wójcik
Koordynator Programu Stypendia Świętego Mikołaja