28.11.2016

"Zapraszamy do Trójki"

Dzisiaj w naszym Liceum gościła reporterka radiowa, która zawitała do nas z misją przeprowadzenia wywiadu z koordynatorem i stypendystami Fundacji Św. Mikołaja. Pracownicy Fundacji wytypowali naszą szkołę, ponieważ uczestniczymy w ich programie Stypendia Św. Mikołaja od samego początku, tj. od 2010 roku. Przez okres 6. lat trwania Programu 28. uczniów miało możliwość skorzystania z pomocy stypendialnej i rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

W tym roku mamy 6 stypendystów. Dwójka tegorocznych i jeden ubiegłoroczny stypendysta zgodzili się udzielić wywiadu. Basia Tworek z klasy Ia opowiadała o swoich zainteresowaniach i sukcesach sportowych, Michał Cepuch z klasy IIIa podzielił się informacjami na temat swoich pasji muzycznych, natomiast Monika Knapczyk, również uczennica klasy IIIa, przekazała informacje o swojej działalności społecznej i otwarciu na potrzeby innych. W ocenie całej trójki, pani reporterka była niezwykle miła, zadawała „nieskomplikowane” pytania i sprawiała, że cały stres przed wywiadem pozostawiali za drzwiami gabinetu Pana Dyrektora, który udzielił nam swojego pomieszczenia na czas realizacji audycji. Nasz pomysł, aby nagrywać w siedzibie SU niestety spalił na panewce, gdyż sąsiedztwo przez ścianę z toaletą skutecznie zagłuszało mikrofony i dostarczało niepotrzebnych „szumów informacyjnych”. Jak to zwykle bywa podczas nagrywania różnego typu wywiadów, zdajemy sobie sprawę, że nasze kilkuminutowe wypowiedzi zostaną mocno okrojone na antenie radiowej, dlatego z niecierpliwością czekamy na jutrzejszą audycję, by móc się przekonać, jak brzmią nasze głosy w eterze.

Podobno mamy mocne, radiowe głosy, dlatego zachęcamy Was do słuchania  radiowej Trójki we wtorek, 29 listopada  pomiędzy 16.00 a 20.00. A miłego słuchania życzy Wam koordynatorka Programu Stypendia Św. Mikołaja w naszym Liceum, która też jak zwykle dodała swoje „trzy grosze” do mikrofonu, Elżbieta Wójcik.