3.10.2016

Uczniowie z 1b w roli pracowników sądu

"Prawo w praktyce" - dzień I

Po raz drugi w naszej szkole rozpoczął się projekt edukacyjny pt. ,,Prawo w praktyce". Pod nadzorem Sędziego Sądu Okręgowego, pana Jacka Gacka klasa 1b rozpoczęła przygodę z prawem. Pierwsze spotkanie miało zapoznać młodzież z podstawami prawa. Uczniowie otrzymali niezbędne informacje dotyczące podstawowych norm prawnych, które w przyszłości będą mieli okazję wykorzystać. Zajęcia okazały się bardzo urozmaicone, dzięki przykładom spraw, w których przewodniczył pan Jacek.
    Gdy najważniejsza wiedza o podstawach prawnych została już przekazana, zaczęły się przygotowania do finału projektu - rozprawy w sądzie. Uczestnikom spotkania przedstawiono wydarzenie, które miało miejsce 3 lata, a którego rozwiązanie będą musieli sami odnaleźć. Sprawa dotyczyła brutalnego morderstwa, dokonanego przez bardzo młodą osobę, mając już wcześniej konflikt z prawem. W rolę poszczególnych członków całego zajścia będą musieli wcielić się uczniowie i samodzielnie przeprowadzić postępowanie.
    Już sam początek projektu zapowiada ciekawą współpracę młodzieży z panem Gackiem i wymiarem sprawiedliwości.