16.10.2013

 

Co psychologia może nam dać i w czym pomóc? - weź udział w turnieju

    Interesują Cię ludzie? Relacje między nimi? Chcesz sprawdzić, co Ty wiesz o psychologii? Zdobyć stypendium, które pomoże Ci studiować wymarzoną psychologię? Weź udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Turniej, organizowany przez magazyn psychologiczny "Charaktery", jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem od pierwszej edycji sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Turniej co roku zaczyna się w październiku a kończy na wiosnę. Składa się z dwóch etapów: eliminacji w formie testu on-line (I etap) oraz dwuczęściowego finału: pisemnego testu z wiedzy psychologicznej oraz ustnego zadania problemowego (II etap).

W każdej edycji uczestnicy zapoznają się z wybranymi artykułami publikowanymi w "Charakterach", lekturą obowiązkową oraz wybranymi zagadnieniami zawartymi w "Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceów (...) i techników".

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.charaktery.eu/aktualnosci/

Lektura turniejowa: "Bliżej siebie. Rozmowy z mistrzami" (premiera książki 23 października)

W coraz bardziej zawiłym świecie marzy nam się rozmowa z kimś, kto rozumie więcej, kto wyjdzie naprzeciw naszym zaciekawieniom i wątpliwościom. I właśnie zdarza się okazja do takich rozmów. Psychologowie i psychoterapeuci wyjaśniają między innymi:
• Jak być dla siebie dobrym
• Z czego składa się wzór na szczęście
• Dlaczego warto przykleić banknot na lodówce
• Komu można ufać
• Jak pośród zgiełku odnaleźć święty spokój
• Kto ma większe szanse wyjść za mąż
• Dlaczego lepiej nie składać sobie noworocznych postanowień
Na pytania odpowiadają: Robert Cialdini, Martin Seligman, Philip Zimbardo,David Buss, Mihály Csíkszentmihályi, Paul Ekman, Roy Baumeister, Janusz Czapiński, Wojciech Eichelberger, Bogdan Wojciszke, Ewa Woydyłło i wielu innych.To lektura, która pozwoli być bliżej – i siebie, i innych, i światowej psychologii!

Zgłoszenia przyjmuje pani pedagog.