19.01.2016

Pierwszy krok w stronę Dnia Młodego Obywatela

Mimo trwających ferii nasi uczniowie nie pozostają bierni. Już w pierwszy dzień odpoczynku grupa młodzieży z klasy I a uczestniczyła w warsztatach coachingu prowadzonych przez panią  Jagodę Komusińską z Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej. Projekt „Coaching obywatelski” ma na celu tworzenie społeczeństwa obywatelskiego – kreowanie świadomych i przygotowanych do czynnego udziału w życiu publicznym obywateli. Uczestnicy projektu nie tylko pozyskają wiedzę na temat mechanizmów partycypacyjnych, ale również wykorzystają ją w praktyce, angażując się w działania na rzecz własnych społeczności. Już na pierwszych zajęciach uczniowie przedstawili występujące w ich środowisku problemy, zaproponowali i skonsultowali rozwiązania, by już na kolejnych warsztatach wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować projekty własnych inicjatyw lokalnych. Ich pomysły już niebawem zostaną przedstawione i skonsultowane z całą społecznością szkolną w trakcie organizowanego w naszym liceum Dnia Młodego Obywatela. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i życzymy owocnej pracy.

Angelika Ćwiertniewicz