22.12.2015

Był taki dzień…. Czyli relacja z planu filmowego.

Był taki dzień…

Już  grudniowy i przede wszystkim zasypany śniegiem. Wymarzony dzień  zdjęciowy. Co z tego, kiedy scenariusz był tylko pomysłem, operator jeszcze nieświadomy swego nowego doświadczenia, a aktorzy smacznie spali, bo wszak była to niedziela… Z tego dnia zostało tylko niewyraźne, złapane niedoskonałym obiektywem wrażenie. Ulotna impresja, którą  później Adaś  i tak, kurtuazyjnie, umieścił na okładce płyty. Ranek następnego dnia rozwiał wszelkie nadzieje, deszcz zmył ten wymarzony plan filmowy a  scenariusz, choć  już  skrystalizowany, zaczął się rozmywać w nieprzerwanych strugach wody.

Dzień ciepły, choć  grudniowy, zbliżał się  jednak nieubłagalnie, a śniegu w ogóle nie było widać.  Zamówiona przez dyrekcję pocztówka dźwiękowa (tak dawniej nazywano teledyski) ze świątecznymi życzeniami wisiała nade mną  jak chmura, z której wcale nie chciało padać, więc tym bardziej nic się nie kleiło do momentu, w którym  w drzwiach gabinetu Pani wicedyrektor stanął Adaś.

Adam Walosik, znany wszystkim jako Adaś, choć nie nosi już  spodni na szelkach, z ufnością  dziecka przyjął zadanie zobrazowania popularnej piosenki Krajewskiego. Umówiliśmy się na czwartek, bo miało być  ładnie. Równolegle dzięki znajomościom Pana dyrektora udało się  nam namówić Pana Piotra Lelito na profesjonalną  sesję  nagraniową w jego studiu w Szczawnicy. Podkładem zajęła się nasza "dyrektor chóru" Marzenka Dziurna, a przygotowaniem śpiewających Pani Alina Lelito.

Dzień chmurny, choć  nie deszczowy, a tak się zapowiadał, stał się kanwą  historii, gdzie smutni dyrektorzy, ubierając  choinkę, wypatrują śniegu, a Święty Mikołaj spotykając po drodze swych wesołych przyjaciół przynosi im w darze właśnie ów śnieg. Dlaczego śnieg nie stopniał w pudełku i jak Sara zniknęła z planu, by pojawić  się jako anioł stróż przy Tomku-Drwalu pozostanie tajemnicą filmową. Jeśli macie ochotę zaśpiewać z nami, lub nakręcić  jeszcze jakiś film, zapraszam serdecznie do współpracy. Trudno nie spotkać mnie w szkole, więc wystarczy podejść.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim zaangażowanym w pracę nad teledyskiem.

Anna Dudek

Film nagrano w ramach zajęć szkolnego koła szkolnego przy teatralnego i chóru szkolnego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem. Specjalne podziękowania dla pani Alinie Lelito i  pana Piotra Lelito za pomoc w realizacji nagrania kolędy.

Wykonawcy:

Choinkę ubierają i za śniegiem tęsknią: dyrektorzy: Elżbieta Wójcik i Robert Dębski

Mikołaj - Dawid Zygar

Drwal - Tomek Ciesielka

Anioły - Sara Kowalczyk, Gabriela Zachwieja

Diabły - Joanna Kulasik, Dorota Ligas

Chór:

Magda Batkiewicz, Anna Błachut, Natalia Chrobak, Marzena Dziurna, Elżbieta Faltyn, Gabriela Klimek, Krystyna Krzywdzińska, Katarzyna Lupa, Alicja Manowska, Sandra Mieszczańczyk, Iwona Polak, Dominika Tylecka, Patrycja Ziemianek, Dawid Zygar.

Operator kamery - Adaś Walosik

Fotorelacja z planu filmowego.