26.09.2015

Iwona Polak i Elżbieta Faltyn z kl. 3a są uczestniczkami Akademii Liderów

Gdy inni rozkoszowali się wolnością wakacji, Iwona i Ela uczestniczyły w obozie szkoleniowym w Białobrzegach. Został on zorganizowany z inicjatywy Fundacji Św. Mikołaja i miał ma na celu zachęcić młodych ludzi do aktywności na rzecz środowiska. Poniżej zamieszczamy list, który przyszedł na adres dyrekcji szkoły i prof. Elżbiety Wójcik, koordynatora stypendiów Fundacji Świętego Mikołaja w naszym Liceum. Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonego w nim filmiku (należy kliknąć w link)

Szanowni Państwo,

Pragnę serdecznie podziękować i pogratulować Państwu wspaniałych wychowanków, którzy podjęli się udział w Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Możecie być dumni z takiej młodzieży!

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja jest naturalną kontynuacją naszego Programu Stypendialnego. Jest inicjatywą wzmacniającą wśród młodzieży poczcie sprawczości, przekonanie, że to od nich zależy, jak będzie wyglądała ich lokalna społeczność i świat dookoła. To także ważna lekcja najważniejszych elementów przywództwa: brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich. Najbardziej cenne jest to, że młodzi ludzie realizując własny projekt społeczny uczą się tego wszystkie w praktyce i działaniu, a nie zamknięci w czterech ścianach szkoły lub uczelni. To, co wyróżnia Akademię od innych tego typu inicjatyw jest możliwość otrzymania indywidualnego wsparcia tutora, którego zadaniem jest w stanie nie tylko doradzić w kwestii realizowanego przez uczestników projektu, ale również uczynić z niego pretekst do wydobycia potencjału danej osoby.

Spośród dobrych kandydatów, wybraliśmy najlepszych, którzy wiedzą co należy zrobić żeby ich otoczenie było lepsze.  Kształtowanie ich w codzienności - to jest Państwa zasługa!. Dziękujemy!

Szkoła Letnia była jednym z elementów trwającego właśnie programu. Tygodniowy pobyt w Białobrzegach to dla uczestników Akademii czas szkolenia i profesjonalnych treningów prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Obecnie uczestnicy Akademii Liderów są w trakcie realizacji projektów społecznych w różnych regionach Polski.

Załączam list od Prezesa Fundacji Dariusza Karłowicza oraz  krótki filmik z pobytu w szkole letniej Akademii Liderów  Fundacji Świętego Mikołaja   https://youtu.be/S2I00RXP_nk

Ufam, z w kolejnym roku uda nam się zdobyć środki na zorganizowanie kolejnej II  edycji, w której wezmą udział nasi stypendyści.

Jolanta Michalewicz

Dyrektor Fundacji Świętego  Mikołaja