22.04.2024

Drużynowe mistrzostwa powiatu nowotarskiego w biegach przełajowych

W dniu 16 kwietnia 2024r. na płycie lotniska Aeroklub Nowy Targ odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach przełajowych. Pomimo fatalnych prognoz i niesprzyjających warunków atmosferycznych do zawodów zgłosiła się wyjątkowo duża liczba zawodników - prawie 350. Do zawodów w kategorii Licealiady zgłosiło się 8 szkół:

I LO Rabka Zdrój, ZSO nr 2 Nowy Targ, ZSO1 nr 1 Nowy Targ, ZSCKR Nowy Targ, ZSE Nowy Targ, ZSZIP Krościenko m.D, ZS Rabka Zdrój oraz LO Krościenko n.D.

Drużyny startowały ze startu wspólnego ustawiając się w rzędach po 6 zawodniczek i zawodników - wyznaczeni przez nauczyciela liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy według ustaleń drużyny za nimi. Dziewczyny w końcowej punktacji uplasowały się na IV miejscu, chłopcy na miejscu VI.

Szkołę godnie reprezentowali:

Dziewczęta - Martyna Półtorak, Martyna Glevanak, Zuzanna Bolsęga, Honorata Błażusiak, Kinga Urbaniak, Ewelina Kołek oraz Natalia Kudas

Chłopcy – Mateusz Salamon, Adam Chrobak, Szymon Porębski, Antek Smoleń, Patryk Wolski, Błażej Plewa oraz Marcin Wojtaszek.

B.M.

Fotorelacja