Spektakl “Makbet” teatr Rabcio

12 kwietnia 2024r. klasy pierwsze, udały się na spektakl “Makbet” do teatru Rabcio. Młodzież przez blisko 2 godziny, z dużym zainteresowaniem śledziła przedstawione w bardzo oryginalny sposób, zagmatwane losy głównego bohatera dramatu Szekspira. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, które prowadził specjalnie dla nich pan Łukasz Łęcki, jeden z aktorów teatru Rabcio. Starał się on oswoić młodzież z trudną, ale i ciekawą pracą aktora. Dlatego właśnie zaprosił wszystkich uczniów na scenę. Pod jego nadzorem i opieką pierwszoklasiści uczyli się, jak wyrażać i okazywać swoje emocje i uczucia. Mieli oni również możliwość obejrzenia i używania rekwizytów wykorzystywanych w spektaklu. Tym, których najbardziej interesowała praca aktora, pan Łukasz udzielił odpowiedzi na zadawane przez nich niezwykle szczegółowe pytania. Na zakończenie wycieczki, udaliśmy się na zasłużony posiłek i regenerację do McDonald’s w Nowym Targu. W czasie powrotu do domu, po pełnym wrażeń i atrakcji dniu, wszyscy zgodnie zaangażowali się w śpiewanie, co korzystnie wpłynęło na pozytywną atmosferę w autokarze i wprowadziło w dobry humor naszego pana kierowcę. Dojechaliśmy do Krościenka cali i zdrowi, bez zbędnych kontuzji. I z radością myślimy o czekającej nas już w czerwcu kolejnej wycieczce.

Klasa 1a i 1b