Dzień Pierwszej Pomocy

14 marca mieliśmy niezwykle wartościowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej! To było nie tylko wyjątkowe doświadczenie, ale także ważna lekcja, która może uratować życie w przyszłości. Podczas szkolenia nauczyliśmy się wielu istotnych umiejętności, takich jak udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się, jak postępować w przypadku złamań, oparzeń, obrażeń głowy czy udarów. Ćwiczyliśmy również techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które mogą być kluczowe w ratowaniu życia. Nasz fantastyczny instruktor Piotr Szurek (Premed) był niezwykle kompetentny i cierpliwy, odpowiadając na wszystkie nasze pytania i wyjaśniając każdy krok w sposób jasny i zrozumiały. DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i profesjonalizm!

Szkolenia z pierwszej pomocy dla nauczycieli są niezwykle ważne, ponieważ nauczyciele często są pierwszymi osobami, które mogą udzielić pomocy w przypadku nagłego wypadku lub sytuacji medycznej w szkole. Aby nasi uczniowie czuli się bezpiecznie, cały czas aktualizujemy swoją wiedzę i regularnie odświeżamy umiejętności w zakresie pierwszej pomocy. Dzięki temu oswajamy się i nabywamy pewności siebie podczas trudnych sytuacji (oby do takich nie dochodziło). A sprzyja temu wielkie zaangażowanie i profesjonalizm prowadzącego.
Wszystkie fantomy "przeżyły", nauczyciele wrócili do domu bez obrażeń.