Projekt Akademia Górska Decathlon

Dnia 12 stycznia, klasy turystyczne 1AT oraz 2AT wzięły udział w projekcie Akademii Górskiej Decathlon.​ Prowadząca, Małgorzata Jaguszewska  jest ratownikiem górskim, pracuje w Decathlon jako lider sportów turystycznych oraz lider szkoleniowców technicznych marek Quechua i Forclaz, zna się również na technologiach stosowanych w odzieży turystycznej oraz sprzęcie technicznym stosowanym w górach. Dzięki szkoleniu dowiedzieliśmy się  jak bezpiecznie poruszać się po górach​,​ zwłaszcza zimą. Za oknem śnieg, więc był to idealny czas aby porozmawiać o tym co powinno znaleźć się w naszym plecaku gdy wychodzimy w góry​,​ jak się ubrać by było nam ciepło ale żeby się nie przegrzać​,​ czy powinniśmy zabrać ze sobą telefon i na co szczególnie zwracać uwagę w kontekście apteczki pierwszej pomocy. Porozmawialiśmy o tym kiedy założyć raki, a kiedy raczki i czy Pieniny są bezpieczne zimą. Dowiedzieliśmy się też  jak działają służby górskie​,​ i o tym jakich materiałów w odzieży używać,  jakie buty założyć​,​ żeby były bezpieczne.

B.M.