Licealistki z Żeromskiego najlepsze w piłce halowej dziewcząt

Dnia 10 stycznia 2024r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbyły się po raz pierwszy eliminacje do Powiatowych Zawodów w Piłce Halowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Koordynator Sportu PCK Nowy Targ Józef Dyda. W zawodach brały udział reprezentacje z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek z Krościenka n/D.

Sędzią głównym zawodów był Ryszard Darlewski. Dziewczęta  pokazały się z bardzo dobrej strony pewnie wygrywając spotkanie i jednocześnie awansując do zawodów powiatowych. Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Gabryś. Chłopcy po wyrównanym i bardzo emocjonującym spotkaniu przegrali dopiero w rzutach karnych.

Reprezentanci szkoły:

Dziewczęta – Julia Klos (K), Monika Gabryś, Daria Słowik, Honorata Błażusiak, Julia Potaśnik, Kinga Urbaniak oraz Magdalena Jamińska

Chłopcy – Hubert Sroka (K), Tomasz Dyda, Oliwier Kurnyta, Patryk Wolski, Łukasz Łazarczyk, Antonii Smoleń, Antonii Magiera, Fabian Kurnyta, Kacper Koterba

Wyniki rozgrywek były następujące:

Dziewczęta:

LO Krościenko  – ZSZiP Krościenko 6:2

Chłopcy:

LO Krościenko - ZSZiP Krościenko 1:1 , dogrywka 0:0, karne: 2:3

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem wygrało Licealiadę Ośrodka Sportowego Szczawnica w piłce nożnej chłopców. Drużyna piłkarska LO zajmując 1 miejsce zapewniła sobie awans do finałów mistrzostw powiatu. Po dwóch wygranych meczach i jednym remisie nasi piłkarze z 7 punktami zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Wyniki:
Liceum Ogólnokształcące Krościenko - Zespół Szkół Z. i Placówek Krościenko 1:0
Pienińska Szkoła Zawodowa Szczawnica - Zespół Placówek Oświatowych Niedzica 4:1
Zespół Placówek Oświatowych Niedzica - Zespół Szkół Z. i Placówek Krościenko 4:2
Pienińska Szkoła Zawodowa Szczawnica - Zespół Szkół Z. i Placówek 3:1
Liceum Ogólnokształcące Krościenko - Pienińska Szkoła Zawodowa Szczawnica 1:0