Wycieczka w warunkach zimowych na Gorc

Dnia 8.12.23 r. uczniowie klas o profilu turystycznym, 1a i 2a, odbyli wycieczkę w warunkach zimowych na Gorc. Wsparciem była dla nas ratowniczka GOPR, która na początku przeprowadziła szybkie szkolenie skiturowe, a w czasie wycieczki prezentowała wraz z dwoma ochotnikami sposób poruszania się na nartach skiturowych po górach. Pozostali uczestnicy mieli wyzwanie, żeby pokonać trasę w zimowych butach, niektórzy wspomagali się raczkami, a niektórzy dali sobie radę nawet bez zimowych butów. Warunki zimowe okazały się nielada wyzwaniem, gdyż trzeba było ratować się przed zanurkowaniem w śniegu i nie wszystkim się to udało, ale wszyscy w pozytywnych emocjach pokonali trasę i wrócili szczęśliwie do domu. O.N. Kotelnica Białczańska Sp. z o.o. - Podziękowanie za sponsoring.

M.R.