52. Rajd Górski "Szlakami Partyzantów"

Dnia 21.09.2023 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego "Żeromski" wzięli udział w 52. Rajdzie Górskim "Szlakami Partyzantów" na Lubań. Głównymi celami Rajdu było uczczenie pamięci uczestników walk partyzanckich z niemieckim najeźdźcą na Podhalu oraz pomordowanych mieszkańców Ochotnicy, uczczenie 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, 79 rocznicy Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej oraz 79 rocznicy Powstania Warszawskiego oraz popularyzacja turystyki górskiej.

W Rajdzie wzięło udział 43 uczniów naszej szkoły wraz z 3 opiekunami. Oprócz naszego liceum, w Rajdzie wzięły udział szkoły ze Szczawnicy, Krościenka, Szlachtowej, Krośnicy, Grywałdu, Sromowiec Niżnych, Sromowiec Wyżnych, Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej. Około godz. 14:00 wszyscy zebraliśmy się przy pomniku Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej, gdzie odbyła się część oficjalna. Zjedliśmy ciepły posiłek i wróciliśmy do domów. Dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tegorocznym Rajdzie i zachowaniu w pamięci wydarzeń, które na zawsze zapisały się na kartach historii naszego kraju.

M.R.